TKBL'de maçın ardından

TKBL'de maçın ardından
TKBL'de maçın ardından
- Orduspor Başantrenörü Durur: - "Hedef maçlarımızdan birini daha kazanmanın mutluluğunu yaşıyoruz" - Beşiktaş Başantrenörü Buharalı: - "Çok iyi başladık ama devamında savunma zafiyetleri gösterdik"

ORDU (AA) - Türkiye  Kadınlar Basketbol Ligi'nde (TKBL), sahasında Beşiktaş 'ı 72-67 mağlup eden Orduspor'da Başantrenör Alper Durur, hedef maçlarından birini daha kazanmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.  

Durur, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, maç boyunca çok iyi oynamasalar da iyi mücadele ettiklerini belirterek, oyuncularını ortaya koydukları mücadeleden dolayı kutladı. 

"Hep maçın içinde, hep öndeydik" diyen Durur, şöyle devam etti:

"Beşiktaş, Avrupa Ligi'nde çeyrek finale kalmış ve burada Fenerbahçe 'yi yenmiş bir takım. Biz ise iyi taraflarımızı sahaya yansıtıp kazanmak istiyorduk. Onların içeride çok iyi oyuncuları var ve bizi oradan yıprattılar. Bizim de dış oyuncularımız bugün çok iyi oynadı. Sonuçta hedef maçlarımızdan birini daha kazandık, bunun mutluluğunu yaşıyoruz."  

- Beşiktaş Başantrenörü Buharalı

Beşiktaş Başantrenörü Ömer Buharalı da maça iyi başladıklarını ancak devamında savunma zafiyeti gösterdiklerini dile getirdi.

Maçın kırılma anlarında geriden gelip öne geçmekte zorluk çektiklerini anlatan Buharalı, "Rakip, özellikle ikinci çeyrekte dış atışlarda yüksek sayıyla oynadı. Üçüncü çeyrekte savunma sertliğini artırarak müthiş geri dönüş yaptık. Daha erken öne geçebilirdik ama kırılma anlarında maalesef öne geçmekte çok geç kaldık. Son haftalarda kötü bir gidişatımız var. Artık yapacak bir şey yok, maçı kaybettik. Daha iyi olmak için çalışacağız" ifadesini kullandı.