"Türkiye'de En Benzer İkizleri" yarışması yapıldı

"Türkiye'de En Benzer İkizleri" yarışması yapıldı
"Türkiye'de En Benzer İkizleri" yarışması yapıldı
ORDU (AA) - Ünye Belediyesi ve Ünye'nin Dünkü Çocukları tarafından düzenlenen -"Türkiye'nin En Benzer İkizleri" yarışmasının ikincisi...

ORDU (AA) - Ünye Belediyesi ve Ünye'nin Dünkü Çocukları tarafından düzenlenen -" Türkiye 'nin En Benzer İkizleri" yarışmasının ikincisi gerçekleştirildi.

Cumhuriyet Meydanı'ndaki ramazan etkinlikleri kapsamında düzenlenen yarışmada konuşan Vali İrfan Balkanlıoğlu, Ünye'de ramazan ve milli bayramların canlı, hareketli ve farklı kutlandığını söyledi.

En benzer ikizler yarışmasını da çok başarılı bulduğunu ifade eden Balkanlıoğlu, "Bütün ikizler birbirinden güzel, insan bakmaya kıyamıyor. İkizler sanki Allah'ın bir hikmeti, bir mucize. Birbirlerine tıpatıp benzeyen, bizim asla ayırt edemeyeceğimiz ama ailelerinin hemen ayırt ettiği insanlar" dedi.

Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar ise "Umarız bu yarışma ileriki yıllarda Ünye'den çıkarak ülke geneline yayılan bir yarışma haline gelir" ifadesini kullandı.

Yarışmaya 10'u 12 yaş altı, 20'si ise 12 yaş üstü olmak üzere 30 ikiz katıldı.

Yarışmada 12 yaş altı kategorisinde birinci Beril ve Duru Sağlam, ikinci Elif ve Ecrin Gümüş, üçüncü Berrin ve Berra Baş oldu. 12 yaş üstü kategoride ise Yağmur ve Damla Şen birinciliği, Fatma Atay ve Ayşe Atay Hamzaoglu ikinciliği, Tuba ve Kübra Bulat üçüncülüğü elde etti.

Dereceye girenlere kupaları verildi.