Türkiye'nin "en tatlı" parklarından biri hayata geçiyor

Türkiye'nin "en tatlı" parklarından biri hayata geçiyor
Türkiye'nin "en tatlı" parklarından biri hayata geçiyor
- Ordu'nun Gülyalı ilçesinde 65 bin metrekare üzerine kurulacak ve içerisinde çikolata imalat ve satış yerlerinin yanı sıra, çocuk oyun parkları, amfi tiyatro, futbol, basketbol, tenis kortları gibi spor alanlarınında yer alacağı "Çikolata Park'ın" yapımına Temmuz ayında başlanılması planlanıyor

ORDU (AA) - Ordu'nun Gülyalı ilçesinde 65 bin metrekare üzerine kurulacak ve içerisinde çikolata imalat ve satış yerlerinin yanı sıra, çocuk oyun parkları, amfi tiyatro, futbol, basketbol, tenis kortları gibi spor alanlarınında yer alacağı "Çikolata Park'ın" yapımına temmuz ayında başlanılması planlanıyor.

Gülyalı Belediye Başkanı Talip Şen, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilecek projenin ihale sürecinin başladığını söyledi. 

Deniz üzerine inşa edilen havalimanın ardından  Türkiye 'nin "en tatlı" projelerinden birinin de ilçelerinde hayata geçeceğini anlatan Şen, Çikolata Parkı'nın içerisinde çikolata imalat ve satış yerlerinin yanı sıra, çocuk oyun parkları, amfi tiyatro, futbol, basketbol, tenis kortları gibi spor alanları ve restoranların yer alacağını vurguladı. 

- "Ev hanımları çikolata üretecek" 

Şen, projenin asıl amacının fındıktan değişik türlerde çikolata üretmek olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

"Bu sadece bir park veya eğlence alanı değil. Burada ev hanımlarımız kendi el becerileriyle çikolata üretimi yapacaklar. Ev hanımlarımıza yönelik çikolata yapım kursları açtık. Şimdi Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) iş birliğiyle yeni bir kurs daha açacağız. Ev hanımlarımız kurslarda öğrendikleri ile yaptıkları çikolataları burada gelen ziyaretçilerin beğenisine sunacaklar." 

Projenin ihale sürecinin tamamlanmasının ardından temmuz ayı gibi yapımına başlanacağını tahmin ettiğini dile getiren Şen, "Şartnameye göre 250 iş gününde parkın yapılması öngörülüyor. İnşallah Büyükşehir Belediyemizin gayretiyle ilçemiz çok önemli bir hizmete daha kavuşmuş olacak. Çok farklı bir park olacağından şüphemiz yok" ifadesini kullandı.