Ünye Belediyesi çalışmaları

Ünye Belediyesi çalışmaları
Ünye Belediyesi çalışmaları
ORDU (AA) - Ünye Belediyesi, ilçede 32 ayrı noktaya yerleştirdiği yeraltı çöp konteynerlerini vatandaşın hizmetine sundu.Ünye Belediyesi tarafından...

ORDU (AA) - Ünye Belediyesi, ilçede 32 ayrı noktaya yerleştirdiği yeraltı çöp konteynerlerini vatandaşın hizmetine sundu.

Ünye Belediyesi tarafından 20 Ağustos'ta ihaleye çıkılarak başlatılan çöp konteynerlerinin yeraltına alınması çalışması, Niksar ve Saray caddeleri, Atatürk Mahallesi ve sahil şeridi olmak üzere 32 noktada tamamlandı. Çöp konteynerlerinin yeraltına alınması uygulamasının yanı sıra 30 noktada da eski konteynerler yenileriyle değiştirildi.

Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, çöplerin yer altına alınması çalışmasıyla belediyenin işçi sayısı, ekipman ve harcanan akaryakıttan tasarruf sağlayarak yıllık 900 bin liralık kar yapmayı hedeflediğini söyledi.

Çamyar, şunları kaydetti:

"Bu çalışmayla çöplerin sokak hayvanları tarafından dağıtılması engellenecek, kötü koku ve haşere üremelerinin önüne geçilerek halk sağlığı açısından daha hijyenik bir ortam oluşturulacak. Şehre görsel anlamda güzellik kazandırmak hijyen konusunda da sağlıklı bir çevre oluşturmak amacıyla başlatılan çalışmalar kapsamında uygulamanın diğer mahallelere de yaygınlaştırılması için hazırlıklar devam ediyor."