Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinin faaliyetleri

Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinin faaliyetleri
Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinin faaliyetleri
ORDU (AA) - Ordu Üniversitesi (ODÜ) Rektör Yardımcısı, Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Tevfik Noyan, üniversite...

ORDU (AA) - Ordu Üniversitesi (ODÜ) Rektör Yardımcısı, Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Tevfik Noyan, üniversite bünyesinde en fazla öğrenci sayısına sahip fakülte olduklarını bildirdi.

Prof. Dr. Noyan, yaptığı açıklamada, Ünye'deki fakültede toplam 2 bin 539 öğrencinin öğrenim gördüğünü söyledi.

Noyan, 70 Yüksek Lisans öğrencisi, 43 akademisyen, 35 idari personel ile 20 derslikte eğitim hayatını sürdürdüklerini anlatan, şöyle konuştu:

"Fakültemizde İşletme, İktisat, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümleri ile Kamu Yönetimi Bölümleri olmak üzere dört bölümde eğitim öğretim faaliyetler yapılmaktadır. Bölümlerin ikinci öğretim programlarında da eğitim öğretim faaliyetleri sürdürülmektedir. Ayrıca Yükseköğretim Kurulundan Maliye ve Uluslararası İlişkiler Bölümleri için de onay alınmış, gerekli akademik altyapı hazır hale geldikten sonra bu bölümlere de öğrenci alınacaktır."

Ünye'de toplam 70 öğrencinin yüksek lisans ve 8 yabancı uyruklu öğrencinin de öğrenim gördüğünü belirten Noyan, üniversitelerin şehrin gelişimi için önemli olduğunu kaydetti.