Ünye'de asansör kontrolleri

Ünye'de asansör kontrolleri
Ünye'de asansör kontrolleri
ORDU (AA) - Ünye Belediyesi, ilçede asansörlerin bakım ve onarımları için özel bir firmayla anlaşma yaptı.Ünye Belediyesi, yeni yönetmelik gereği...

ORDU (AA) - Ünye Belediyesi, ilçede asansörlerin bakım ve onarımları için özel bir firmayla anlaşma yaptı.

Ünye Belediyesi, yeni yönetmelik gereği belediyelerin yılda bir kez asansörlerin teknik kontrollerini yapma zorunluluğu üzerine Uluslararası Belgelendirme Kuruluşu (UDEM) ile anlaşma yaptı.

Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, Ünye'deki asansörlerin bakımı için UDEM ile anlaşarak sözleşmeyi imzaladıklarını söyledi.

İlçede asansör kullanılan bütün binaların teknik kontrollerinin Ünye Belediyesi tarafından yapılacağını belirten Çamyar, "Belediyelerin elinde bu teknik kontrolleri yapacak teknik eleman bulunmamakta. Bu nedenle Ünye'de bu kontrolleri yapmak için yapmış olduğumuz ilana 4 firma başvuru yaptı. Başvuruda bulunan firmalardan, Ünye'de muhakkak bir ofis açmaları ve tam zamanlı çalışma sistemi içinde bir mühendis ve teknik ekibin bu ofiste faal olması şartımızı kabul eden Uluslar Arası Belgelendirme Kuruluşu (UDEM) ile anlaşma sağlandı. Komisyon kararı ile Asansör Bakım ve İşletme Yönetmeliği gereği zorunlu hale getirilen bu kontrollerin yapılması işi UDEM'e verildi" dedi.

Çamyar, 10 durağa kadarki asansörlerin teknik kontrol ücretinin KDV dahil 250 TL olduğunu, 10 durak üzeri asansörlerde her bir durak için artı 10 TL artı KDV uygulanacağını sözlerine ekledi.


  ETİKETLER:

  KDV

  ,

  Belediye

  ,

  Asansör

  ,

  anlaşma

  ,

  firma