Ünye'de Aşevi açıldı

Ünye'de Aşevi açıldı
Ünye'de Aşevi açıldı
ORDU (AA) - Ünye ilçesinde Elele Derneği tarafından Aşevi açıldı. Vali İrfan Balkanlıoğlu, burada yaptığı konuşmada, yapılan yardımların çok önemli...

ORDU (AA) - Ünye ilçesinde Elele Derneği tarafından Aşevi açıldı. 

Vali İrfan Balkanlıoğlu, burada yaptığı konuşmada, yapılan yardımların çok önemli olduğunu ancak söz konusu yardımların düzenli ve devamlı olması gerektiğini söyledi. 

Valilik olarak il genelinde ihtiyaç sahibi vatandaşların tek tek tespit edildiğini anlatan Vali Balkanlıoğlu, şöyle konuştu:

"Tüm kaymakamlara 70-80 ve daha üzeri kaç kişi varsa tespit ederek, ziyaret etmeleri talimatı verdim. Biz bu insanlara yardım ediyoruz. Eşyaları temin ediliyor, evleri temizleniyor, yatalak olan hastalara yatak ve engelliler için engelli aracı veriyoruz. Yardımlarımızı ihmal etmeyelim. Bakıma muhtaç diye devletten para alıp, yakınlarını bakmayan kişileri de tespit ettik. Bunun vebali ve sorumluluğu var. Önemli olan yardımların sürekli hale gelmesidir. Herkes az ya da çok katkıda bulunabilir." 

Ünye Elele Derneği Onursal Başkanı Hasan Basri Durak ise Aşevi'ne katkı bulunmaktan büyük mutluluk duyduğunu, herkesten maddi, manevi destek beklediğini kaydetti.


    ETİKETLER:

    Para

    ,

    engelli