Ünye'de din görevlilerine ziyaret

Ünye'de din görevlilerine ziyaret
Ünye'de din görevlilerine ziyaret
ORDU (AA) - Ünye Fen Adamları Derneği (ÜNFADDER), Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla Ünye Din Görevlileri Kültür ve Dayanışma Derneğini...

ORDU (AA) - Ünye Fen Adamları Derneği (ÜNFADDER), Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla Ünye Din Görevlileri Kültür ve Dayanışma Derneğini ziyaret etti.

ÜNFADDER Başkanı Musa Kıranlı, burada yaptığı konuşmada, ülkenin en ücra köşesinden metropollere kadar hizmet veren din görevlilerinin halkın güvenliği ve refahı için aydınlatıcı, uzlaştırıcı, bütünleştirici görev anlayışıyla dini konularda halkı bilgilendirdiklerini söyledi.

Sosyal sorunlara çözüm arayan, toplum hayatında önemli bir görev üstelenmiş olan din görevlileriyle birlikte olmak için ziyaret gerçekleştirdiklerini belirten Kıranlı, "Camilerimiz sadece ibadethane olarak değil, aynı zamanda kültürel ve manevi ilişkilerin sağlandığı yerler haline getirilmesi için çalışmalar yapılmalıdır. Camilerimizde dinimizi, inanç, ahlaki değerlerimiz ve dini bilgilerin yanında vaaz yoluyla milli kültürümüzü, örf ve adetlerimizi insanlara karşı görevlerimizi, helal ve haramı da öğreniriz" dedi.

Din Görevlileri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Fehmi Dayanç ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. 


  ETİKETLER:

  toplum

  ,

  kültür

  ,

  sosyal

  ,

  hizmet

  ,

  Karşı

  ,

  İnanç