Ünye'de görme engellilere sesli kitap hizmeti

Ünye'de görme engellilere sesli kitap hizmeti
Ünye'de görme engellilere sesli kitap hizmeti
ORDU (AA) - Ünye Halk Kütüphanesi Müdürü Erol Kocaoğlu, Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı Milli Kütüphane Başkanlığınca görme engelli vatandaşlar...

ORDU (AA) - Ünye Halk Kütüphanesi Müdürü Erol Kocaoğlu, Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı Milli Kütüphane Başkanlığınca görme engelli vatandaşlar için "sesli kitaplık" hizmeti verildiğini söyledi.

Kocaoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, gerekli belgenin temini sonrası hizmetten ücretsiz yararlanılabileceğini belirterek, "Görme engelliler için kitaplar Milli Kütüphane Başkanlığı stüdyolarında seslendirilerek sisteme yükleniyor. Sisteme giren görme engelli vatandaşlarımız ise seçtiği kitabı dinleyebiliyor" dedi.  

Kütüphanede verilen hizmete ilişkin bilgi veren Kocaoğlu, "Kütüphanemizde görme engeli vatandaşlarımız için bu yıl süreli yayın geldi. Bunun dışında bakanlığımızdan sesli kasetler geliyor. Bundan yararlanmak isteyen vatandaşlarımız kütüphaneye gelerek bu hizmetlerden ücretsiz şekilde yararlanabilirler."

Erol Kocaoğlu, ayrıca sesli kitaplık sisteminde soru bankaları ve Kamu Personel Seçme Sınavı'na (KPSS) hazırlık kitaplarının da seslendirmelerinin bulunduğunu kaydetti.