Ünye'de hafız öğrenciler kampa girdi

Ünye'de hafız öğrenciler kampa girdi
Ünye'de hafız öğrenciler kampa girdi
ORDU (AA) - Din Öğretimi Genel Müdürlüğü ile Diyanet İşleri Başkanlığı'nın ortak girişimleriyle Türkiye'nin dört bir yanından gelen hafızlar, Ünye...

ORDU (AA) - Din Öğretimi Genel Müdürlüğü ile Diyanet İşleri Başkanlığı'nın ortak girişimleriyle  Türkiye 'nin dört bir yanından gelen hafızlar, Ünye Yusuf Bahri Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde kampa girdi.

Lise müdürü Muammer Öztürk,  lisede düzenlenen açılış programında, kamptaki öğrencilere mesleki derslerin yanında hafta sonları ve öğleden sonra sosyal, kültürel etkinlikler ve geziler düzenleneceğini söyledi.

Türkiye'de aktif olarak eğitim veren 9 hafızlık proje okulunun olduğunu anlatan Öztürk, şöyle konuştu:

" Bunlardan birisi de okulumuz Yusuf Bahri Anadolu İmam Hatip Lisesi'dir. Hafta içi ve hafta sonu kurslarımızda hafızlık pekiştirme, Arapça, hadis, tefsir, fıkıh, kelam, tashih-i huruf, dini musiki ve mesleki yeterlilik gibi öğrencilerimize takviye dersler veriyoruz. Öğrencilerimizin sosyal, sportif ve sanatsal yönlerini açtığımız kurslarla destekliyoruz. Özellikle üniversiteye hazırlık kurslarıyla hafız öğrencilerimizi akademik olarak ta geleceğe hazırlıyoruz."

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Temsilcisi, Eğitim Uzmanı Lokman Ak ise 2006 yılında Diyanet Vakfı ile eğitim birliği kapsamında Anadolu İmam Hatip Liselerinde okuyan öğrencilerin yetiştirilmesi ve geliştirilmesine yönelik bir program imzaladıklarını dile getirdi.

Ak, "Siz de memleketin hakimi, savcısı, kaymakamı, valisi, vaizesi, adam gibi din adamı olacak, dünyaya yön verecek ve önderlik yapacak ideal insanların yetiştirilmesine yönelik bir projedir. İslamın temeli bir şekilde Peygamber Efendimiz ile başlayan bir süreçtir ve bu süreci en iyi şekilde devam ettirmemiz gerektiğine inanıyorum" diye konuştu.

Programa, Kaymakam Mustafa Demir, AK Parti Ünye İlçe Başkanı Arif Ergün, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Aykut Fidan, daire amirleri, okul müdürleri ve hafız öğrenciler katıldı.