Ünye'de, ilkokul öğrencileri doğa için yürüdü

Ünye'de, ilkokul öğrencileri doğa için yürüdü
Ünye'de, ilkokul öğrencileri doğa için yürüdü
ORDU (AA) - Ünye'de, İnönü İlkokulu öğrencileri, TEMA Ünye Temsilciliği işbirliğiyle, 5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla, temiz çevre ve doğanın...

ORDU (AA) - Ünye'de, İnönü İlkokulu öğrencileri, TEMA Ünye Temsilciliği işbirliğiyle, 5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla, temiz çevre ve doğanın korunmasına yürüyüş yaparak dikkati çekti. 

Cumhuriyet Meydanı'ndan başlayan yürüyüşte, ellerinde pankart taşıyan öğrenciler slogan atarak Han Boğazı'na kadar yürüdü.

Okulun sınıf öğretmeni Songül Akaya, TEMA ile işbirliklerinin Orman Haftası'nda tohum ekme etkinliğiyle başladığını söyleyerek, "5 Haziran Dünya Çevre Günü'nde doğa yürüyüşünü gerçekleştiriyoruz. Ünye'mizin bu güzel doğasını koruma adına farkındalık yaratabilirsek ne mutlu bizlere" dedi.

Okul Müdürü Veysel Sadan ise toplumdaki doğa bilincini geliştirmek için bu etkinliği düzenlediklerini belirtti.

Yürüyüşe yaklaşık 100 öğrenci ile velilerin katıldığını aktaran Sadan, "Bu etkinlikte bizlerle birliği yapan TEMA Vakfına, öğrenci, öğretmen ve velilerimize teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Yürüyüşe, Ünye Milli Eğitim Şube Müdürü Hasan Mutlu, TEMA Vakfı Ünye Temsilcisi Aynur Zeren Tan, Ünye Fen Adamları Derneği Başkanı Musa Kıranlı, öğretmenler, öğrenciler, veliler ve TEMA gönüllüleri katıldı.