Ünye'de kadınlar dansla spor yapıyor

Ünye'de kadınlar dansla spor yapıyor
Ünye'de kadınlar dansla spor yapıyor
ORDU (AA) - Ünye Belediyesi tarafından başlatılan ücretsiz kurslarda kadınlar, dans eşliğinde sağlıklı yaşam için spor yapıyor.Fitness antrenörü...

ORDU (AA) - Ünye Belediyesi tarafından başlatılan ücretsiz kurslarda kadınlar, dans eşliğinde sağlıklı yaşam için spor yapıyor.

Fitness antrenörü Şennur Sarıkaya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kısa bir süre önce başlayan kurslara bugüne kadar 150 kişinin kayıt yaptığını söyledi.

Ünye Şehir Stadı Salonu'nda, kadınlara yönelik açılan pilates, aerobik kurslarının yanı sıra zumba ve bokwa danslarıyla spor yapıldığını belirten Sarıkaya, şöyle konuştu:

"Bokwa, alfabe ve rakamlar ile dans et, terle sloganı ile Güney Afrika dans stilinin aerobik adımlamaları ile hiphop enerjisinin karışımından oluşan cardio egzersizidir. Bokwa 7 yaşından, 70 yaşına kadar hareket edebilen, harfleri ve sayıları okuyabilen herkesin Bokwa için hazırlanmış popüler müzikler eşliğinde yapabileceği bir egzersizdir. Bokwa ile 60 dakikada 750 ile bin kalori harcayabilirsiniz."

Sarıkaya, ücretsiz olan kurslara kayıt yaptırmak isteyenlerin stadyum altındaki salona gelerek form doldurabileceğini kaydetti.