Ünye'de öğrencilere yardım

Ünye'de öğrencilere yardım
Ünye'de öğrencilere yardım
ORDU (AA) - Ünye El Ele Derneği Aşevi Sorumlusu İlknur Dikici, aşevi tarafından evlerine yemek götürülen ihtiyaç sahibi ailelerdeki 32 öğrencinin...

ORDU (AA) - Ünye El Ele Derneği Aşevi Sorumlusu İlknur Dikici, aşevi tarafından evlerine yemek götürülen ihtiyaç sahibi ailelerdeki 32 öğrencinin okul kıyafeti, kırtasiye ve ayakkabı ihtiyaçlarının hayırseverler tarafından karşılandığını bildirdi.

Dikici, AA muhabirine yaptığı açıklamada, derneğin ihtiyaç sahibi ailelere sıcak yemek götürmek için açtığı aşevi tarafından yemek götürülen ailelerdeki 32 öğrencinin ihtiyaçlarını da karşıladıklarını söyledi.

Öğrencileri sokaktaki olumsuz şartlardan korumak amacıyla aşevinin üst katını, öğrencilerin ders çalışabilecekleri, kitap okuyup araştırma yapabilecekleri bir ortam haline getirdiklerini ifade eden Dikici, şunları kaydetti:

"Öğrencilerimiz aşevimizin üst katında hazırladığımız yerde ders çalışıyor, kütüphaneden yararlanıyor. Dersleri bitiren öğrencilerimiz, ödül olarak playstation oynama imkanı bulabiliyor. Amacımız öğrencileri ders çalışmaya teşvik etmek, sokaktan ve uygun olmayan ortamlardan uzak tutmaktır. Derneğimizin asıl amacı madde bağımlılığı ile ilgili risk grubu olarak tabir edilen çocuklarımızı sokaktan uzak tutmak. Özellikle gençler yalnızlıktan dolayı başka yerlere kayabiliyor. Biz onları yalnızlıktan kurtarmak istiyoruz."

Dikici, daha fazla ihtiyaç sahibi aileye ulaşmak için dernek olarak hayırseverlerin desteklerini beklediklerini sözlerine ekledi.


  ETİKETLER:

  Playstation

  ,

  kitap

  ,

  Yemek

  ,

  Ayakkabı

  ,

  Okul

  ,

  ödül

  ,

  ders

  ,

  Uzak

  ,

  sıcak