Ünye'de Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz Hatıra Ormanı

Ünye'de Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz Hatıra Ormanı
Ünye'de Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz Hatıra Ormanı
ORDU (AA) - Ünye'de 6 yıl önce Ünye Adliyesi ve Ceza İnfaz Kurumu tarafından oluşturulan hatıra ormanının adı Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz olarak...

ORDU (AA) - Ünye'de 6 yıl önce Ünye Adliyesi ve Ceza İnfaz Kurumu tarafından oluşturulan hatıra ormanının adı Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz olarak değiştirildi.

Ünye Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Ayaz, isim değişikliği ve ormanın bakımı için düzenlenen programda yaptığı konuşmada, 6 yıl önce oluşturulan hatıra ormanını bakıma aldıklarını ve ismini "Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz Hatıra Ormanı" olarak değiştirdiklerini söyledi.

Ayaz, hatıra ormanında yapılan çalışmaya ilişkin şunları kaydetti:

"Hatıra ormanımız 2009 yılında dönemin idarecilerince oluşturulmuş, ancak aradan geçen 6 yıllık zaman zarfında bir kısım doğal sebepler ve bakımsızlıktan dolayı çok umduğumuz şekilde gelişip büyüyememiştir. Buranın tekrar ihya edilmesi, sürgünleri kırılan çam ağaçlarının yerlerine yeni ve toprağa uygun çam ağaçlarının dikilmesi gerektiğini düşündük. Bunları yaparken de üzücü, menfur bir terör saldırısı sonucu şehit olan Cumhuriyet Savcısı meslektaşımız Mehmet Selim Kiraz'ın adını yaşatmak, terörün her dönem lanetlenmesi adına hatıra ormanımızın ismini de Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz Hatıra Ormanı şeklinde revize ettik. Bugün 50 sahil çamı ve 10 çınar ağacı dikildi. Bundan sonraki bakımları tarafımızca ve Orman İşletme Müdürlüğü'nce düzenli olarak devam edecektir. Buranın 10 - 15 yıl sonra bir çam ormanı haline geldiğini de görebiliriz."

Programa Ünye Cumhuriyet Başsavcısı Ayaz ile Ünye Emniyet Müdürü Ömer Akar, Ünye Orman İşletme Müdürü Aşkın Ozan Aydın , Adliye, Orman İşletme, Ceza İnfaz Kurumu personelleri ve kurum amirleri katıldı.