Ünye'de şehitler anıtı kamerayla 24 saat izleniyor

Ünye'de şehitler anıtı kamerayla 24 saat izleniyor
Ünye'de şehitler anıtı kamerayla 24 saat izleniyor
ORDU (AA) - Ünye'deki Ünye Türk-Japon Dostluğu ve Ertuğrul Fırkateyni Şehitleri Anıtı, yerleştirilen kamerayla 24 saat izlenerek koruma altına...

ORDU (AA) - Ünye'deki Ünye Türk-Japon Dostluğu ve Ertuğrul Fırkateyni Şehitleri Anıtı, yerleştirilen kamerayla 24 saat izlenerek koruma altına alındı.

Topyanı mevkisinde bulunan ve geçen yıl törenle açılışı yapılan Ünye Türk Japon Dostluğu ve Ertuğrul Fırkateyni Şehitleri Anıtı, takılan kamera sistemiyle 24 saat izlenmeye başlandı.

Ünye Türk-Japon Dostluğu ve Ertuğrul Fırkateyni Şehitleri Derneği Genel Sekreteri Yaşar Karaduman, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Ertuğrul Şehitleri Anıtı Parkı'nda son günlerde artan asayiş olayları üzerine 24 saat kayıt yapan ve izleyen kamera sistemi koydurduklarını söyledi.

Kamera sistemiyle anıtı ve alanı koruma altına aldıklarını belirten Karaduman, "Anıtın bulunduğu alan, gözden ırak bir yerde olması nedeniyle geceleri geç saatlerde madde bağımlılarının ve uygunsuz kişilerin kullandığı mekan haline gelmişti. Kamera sisteminin takılmasıyla buradaki olaylarda gözle görülür azalma oldu" dedi.

Anıt, Ünye Türk Japon Dostluğu ve Ertuğrul Şehitleri Derneği tarafından Japonya 'da 16 Eylül 1890 tarihinde kayalıklara çarpıp batan Ertuğrul Firkateyni'nde şehit olan ve aralarında 9 Ünyelinin de bulunduğu 500 Türk denizcisi anısına yaptırılmıştı.


  ETİKETLER:

  Japonya

  ,

  şehit

  ,

  Mekan

  ,

  eylül

  ,

  koruma

  ,

  yaşar

  ,

  kayıt