Vali Balkanlıoğlu'ndan sürücü ve vatandaşlara kış uyarısı

Vali Balkanlıoğlu'ndan sürücü ve vatandaşlara kış uyarısı
Vali Balkanlıoğlu'ndan sürücü ve vatandaşlara kış uyarısı
ORDU (AA) - Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, vatandaşları, sürücüleri takoz, çekme halatı ve zincir bulundurmaları konusunda uyardı. Vali...

ORDU (AA) - Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, vatandaşları, sürücüleri takoz, çekme halatı ve zincir bulundurmaları konusunda uyardı. 

Vali Balkanlıoğlu, makamında gazetecilere yaptığı açıklamada, Balkanlar üzerinden gelen soğuk havanın Ordu'yu da olumsuz etkilemeye başladığını söyledi. 

Elverişsiz hava şartlarından dolayı il genelinde yüzlerce mahalle yolunun kapalı olduğunu ve bazı ilçelerde okulların tatil edildiğini hatırlatan Balkanlıoğlu, kar yağışının en çok yüksek rakımlı bölgelerde etkili olduğunu belirtti. 

Kar yağışının düşük rakımlı yerlerde de bugünden itibaren etkili olmasını beklediklerini vurgulayan Balkanlıoğlu, bu noktada özellikle sürücülerin araçlarında zincir, çekme halatı ve takoz bulundurmalarını istedi. 

Valilik olarak araçlara kış lastiği takmalarını zorunlu kıldıklarını söyleyen Balkanlıoğlu, kurallara uymayan sürücülere, ilgili maddeden cezaların yazılacağı uyarısında bulundu. 

Vatandaşlara da uyarılarda bulunan Vali Balkanlıoğlu, "Özellikle yayla ve köylerdekilerin, çetin geçmesi beklenen kış karşısında önlem almalarını istiyorum" dedi. 

Yoğun kar yağışı sonrası başta Ordu Büyükşehir Belediyesi olmak üzere ilgili birimlerin mücadele verdiğini anlatan Balkanlıoğlu, acil durumu olanların hiç çekinmeden yetkililere ulaşmasını önerdi.


  ETİKETLER:

  Tatil

  ,

  Hava

  ,

  kış

  ,

  Büyükşehir

  ,

  kar

  ,

  Balkanlar