12 yıldır ramazanda ekmeğini paylaşıyor

12 yıldır ramazanda ekmeğini paylaşıyor
12 yıldır ramazanda ekmeğini paylaşıyor
- Osmaniye'de fırın işleten Kadir Tıraş, 12 yıl önce başlattığı ramazanda 200 aileye günde ikişer ekmek verme geleneğini sürdürüyor

OSMANİYE (AA) - Kadirli ilçesinde fırın işleten Kadir Tıraş, babasının tavsiyesi üzerine 12 yıl önce başlattığı ramazanda 200 aileye günde ücretsiz 2 ekmek verme geleneğiyle ihtiyaç sahiplerini sevindiriyor.

Yaklaşık 25 yıldır fırın işleten 50 yaşındaki Tıraş, AA muhabirine, muhtarların yardımıyla 12 yıl önce ihtiyaç sahibi 200 aile belirlediklerini söyledi.

Bu ailelere her ramazan  günde 2'şer ekmek verdiğini belirten Tıraş, "Ramazanda manevi açıdan örnek olacak bu çalışmayı ömrümüz yettiği sürece yapacağız. Yardıma muhtaç insanlarımızın yardımına koşmak bizi mutlu ediyor. Muhtarların yardımı ile tespit edilen fakir ve muhtaç ailelere fiş verdik. Bu fişle gelen aileye günlük 2 ekmek veriyorum. Uygulamamıza bazı müşterilerimiz de destek oluyor" dedi.

Ramazan süresince 12 bin ekmek dağıtmış olacağını ifade eden Tıraş, "İhtiyaç sahipleriyle ekmeğimizi paylaşıyoruz. Bundan daha büyük mutluluk yok. Yapılan iyilikler unutulmaz. Ekmek alanlar memnun. Diğer esnaf kardeşlerimize de öneririm" diye konuştu.


  ETİKETLER:

  Ramazan

  ,

  Aile

  ,

  ekmek

  ,

  esnaf

  ,

  osmaniye