19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı
- Osmaniye Valisi Al: "Türkiye'nin muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkma hedefinde en önemli görev gençlere düşmektedir"

OSMANİYE (AA) - Osmaniye Valisi Kerem Al, 19 Mayıs  Atatürk 'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Vali Al, mesajında, 19 Mayıs'ın vatanın kurtarılması, milletin haysiyetli ve şerefli bir millet olarak yaşaması amacıyla atılan tarihi bir adım olduğunu belirtti. Güçlü, gelişen, yükselen Türkiye 'nin temellerinin, geçmişte atılan kararlı adımlara dayandığını vurgulayan Al, şunları kaydetti:

"Önümüzdeki en önemli hedef, yakaladığımız gelişme ivmesini yukarılara taşıyarak gelecek nesillere demokratik, ekonomik ve siyasi açıdan daha da gelişmiş, ileri standartları yakalamış, vatandaşlarını yüksek gelir seviyesine ulaştırmış, mutlu ve huzurlu bir ülke bırakmaktır. Türkiye'nin muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkma hedefinde en önemli görev gençlere düşmektedir."

Al, mesajında, gençleri çağın rekabetçi şartlarına hazırlarken onların yüksek ideallere sahip, özgür düşünceli, milli ve manevi değerlerine bağlı, yenilikçiliğin peşinde koşan, araştıran, üreten, teknolojiyi iyi kullanan ve yeni buluşlar geliştiren nesiller olmalarının amaçlandığına dikkati çekti.

Vali Al, "Bizlere bu cennet vatanı bırakan Büyük Önder Atatürk başta olmak üzere Kurtuluş Savaşı'nın tüm kahramanlarını rahmet, saygı ve şükranla anıyoruz. Gençlerimizin ve halkımızın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyorum" ifadelerini kullandı.