24 Kasım Öğretmenler Günü

24 Kasım Öğretmenler Günü
24 Kasım Öğretmenler Günü
OSMANİYE (AA) - Osmaniye Valisi Kerem Al ve Belediye Başkanı Kadir Kara, 24 Kasım öğretmenler günü dolayısıyla mesaj yayımladı.Vali Al, mesajında,...

OSMANİYE (AA) - Osmaniye Valisi Kerem Al ve Belediye Başkanı Kadir Kara, 24 Kasım öğretmenler günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Vali Al, mesajında, öğretmenlerin eserine kıymet biçilemeyeceğini belirtti.

Öğretmenlerin bilgilerle donatacağı gençler sayesinde geleceğin şekilleneceğini ifade eden Al, şunları kaydetti:

"Öğretmenlerimizden toplumu kucaklayan, dünyayı algılayan, teknolojiyi kullanırken milletin değerleriyle uyumlu, milletin ruhuyla harmanlanmış erdemli, ahlaklı ve merhametli gençlik yetiştirmelerini bekliyoruz. Bunları başaracaklarından şüphemiz yok. Yarınlarımızı emanet ettiğimiz, sonsuz sevgi ve fedakarlıkla çalışan, güçlüklere sabırla katlanan, bu kutsal mesleğe gönül vermiş tüm öğretmenlerimize, bir kez daha şükranlarımı sunuyorum. Başta Başöğretmen Atatürk olmak üzere, aramızdan ayrılan tüm öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Bütün öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutlu olsun"

Belediye Başkanı Kadir Kara da öğretmenlerin gelecek nesillerin yetişmesinde büyük rol sahibi olduğunu belirtti.

Kara, mesajında, "Hayatımızın her döneminde hatırladığımız öğretmenlerimizin üzerimizdeki emeklerini unutmamız mümkün değildir. Onların gelecek nesillerin yetişmesinde oynadığı büyük rol ve gösterdiği fedakarlık milletimizin dünyada varoluşunun perçinlenmesine vesile olacaktır" ifadelerine yer verdi.