3 Aralık Dünya Engelliler Gününe doğru

3 Aralık Dünya Engelliler Gününe doğru
3 Aralık Dünya Engelliler Gününe doğru
OSMANİYE (AA) - Osmaniye Valisi Kerem Al ve Belediye Başkanı Kadir Kara, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.Vali...

OSMANİYE (AA) - Osmaniye Valisi Kerem Al ve Belediye Başkanı Kadir Kara, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Vali Al, mesajında, engelli olmanın çalışmaya ve başarılı olmaya engel teşkil etmediğini belirtti.

Engellilerin yaşama sevincini kaybetmemesi gerektiğini ifade eden Al,  şunları kaydetti:

"Biz biliyoruz ki engel sadece bedendedir, ruh ve gönüllerde değildir. Biz engellilerimizi yapabildikleri ve bizlere benzeyen yanları ile görmekte, her alanda kimseye muhtaç olmadan hayatlarını sürdürebilmelerini; güzellikleri yalnız engelsizler için değil engelliler için de istemeyi önemsemekteyiz. Osmaniye'de engellilik alanında yapılacak her türlü çalışma tüm tarafların katkısı ve işbirliği ile planlanmalıdır. Son yıllarda engellilerle ilgili devrim niteliğinde düzenlemeler yapılmasına rağmen, konuya ilişkin toplumsal duyarlılığın devam etmesi gerekmektedir."

Belediye Başkanı Kadir Kara da mesajında, kentteki engellilere iyi hizmet sunmanın gayreti içerisinde olduklarını belirtti.

Kara, "Her zaman engelli kardeşlerimizin yanında olmaya, onların dertlerine çare olmaya çalışıyoruz" ifadelerini kullandı.