8 Mart Dünya Kadınlar Günü

8 Mart Dünya Kadınlar Günü
8 Mart Dünya Kadınlar Günü
- Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde turp tarlasında çalışan kadınlara, üzerinde Özgecan Aslan'ın fotoğrafı bulunan hediye dağıtıldı

OSMANİYE (AA) - Kadirli ilçesinde turp tarlasında çalışan kadınlara, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla üzerinde Özgecan Aslan'ın fotoğrafı bulunan çeşitli hediyeler dağıtıldı.

Kadirli Belediye Başkanı Ömer Tarhan, eşi Ayşe Tahran ve bir gurup kadın , tarım işçisi kadınları ziyaret ederek, onların kadınlar gününü kutladı. Tarhan ve beraberindekiler, kadınlara, üzerinde Özgecan'ın fotoğrafı bulunan şal ve karanfil hediye ettiler.

Tarhan, gazetecilere, erkek şiddetine ve kadın cinayetine her zaman "hayır" dediğini belirterek, bu günün anısına Özgecan Aslan'ın unutulmaması gerektiğini söyledi.

Türkiye 'nin turp ihtiyacının büyük bölümünün karşılandığı Kadirli'de, emekçilerin başında kadınların geldiğini ifade eden Tarhan, "Kadirli'de binlerce ailenin ekmek kapısı olan turp sektöründe çalışan emekçi kadınlarımızın günü kutlu olsun. Bu vesile ile hunharca öldürülen Özgecan Aslan kızımızı da rahmetle anıyoruz. Özgecan'ı, hediyelerimizde yaşatıyoruz" dedi.

İşçiler de Dünya Kadınlar Günü'nde de çalışmak zorunda olduklarını belirterek, "Ekmeğimiz için soğuk suda turp yıkayıp, çalışıyoruz. Kadın gününü hiç kutlamadık. Özgecan Aslan'a Allah'tan rahmet etsin" diye konuştu.