AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şahin:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şahin:
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şahin:
- "Ülkemizi savunma sanayisinde dışa bağımlılıktan kurtarmak istiyoruz, kendi silahımızı kendimiz yapmak istiyoruz, bu konuda ciddi mesafeler aldık"

OSMANİYE (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Türkiye 'yi savunma sanayisinde dışa bağımlılıktan kurtarmak istediklerini belirterek, "Kendi silahımızı kendimiz yapmak istiyoruz, bu konuda ciddi mesafeler aldık" dedi.

Şahin, Osmaniye'de partisi tarafından kent merkezinde düzenlenen "sevgi yürüyüşüne" katıldı, çarşı esnafını ve AK Parti seçim bürosunu ziyaret etti.

7 Haziran'da aynı zamanda belediye başkanlığı seçiminin de yapılacağı Toprakkale ilçesinin Tüysüz beldesine geçen Şahin, halka seslendi.

AK Parti iktidarında Türkiye ekonomisinin üç kat büyüdüğüne dikkat çeken Şahin, "Ülkemizi savunma sanayisinde dışa bağımlılıktan kurtarmak istiyoruz, kendi silahımızı kendimiz yapmak istiyoruz, bu konuda ciddi mesafeler aldık" dedi.

Cumhuriyetin kuruluşunun 100. yılı olan 2023'te Türkiye'yi dünyanın en büyük ilk on ekonomisi arasına sokmayı hedeflediklerini belirten Şahin, şunları kaydetti:

"Savunma sanayimizin yerlilik oranını yüzde 24'ten yüzde 55'e çıktı. Artık yerli tankımızı, insansız hava aracımızı ve yerli helikopterlerimizi de kendimiz yapar hale geldik. 2023'e geldiğimizde gökyüzünde uçan uçaklarımızın üzerinde 'Türkiye'de yapılmıştır' yazacak. Türkiye'nin bu atılımları birilerini rahatsız etti. Türkiye gibi pazarlarının kaybedeceği endişesine düştüler. Amerika'da bir gazete var, işi gücü Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan  ve Başbakanımız Ahmet Davutoğlu ile uğraşmak. Gazete 'Türkiye'nin üzerinde kara bulutlar dolaşıyor' diye yazmış. Aslında kara bulutlar Türkiye'nin üzerinde değil sizin üzerinizde dolaşıyor."

Türkiye'nin bölgesinde lider ülke haline gelmeye başladığını ifade eden Şahin, "Biz savunma sanayimizi savaşmak için kurmuyoruz. Öylesine savunma sanayimiz olacak ki bu caydırıcı güç olacak, kimse yan gözle bakamayacak" diye konuştu.

Partisinin adayı Ökkeş Demirci'ye destek isteyen Şahin, belde halkına çiçek dağıttı.