AK Parti'nin Osmaniye mitingi

AK Parti'nin Osmaniye mitingi
AK Parti'nin Osmaniye mitingi
- Kültür ve Turizm Bakanı Çelik: "Onlar parti milliyetçiliği yaparken, biz Türkiye milliyetçiliği yapıyoruz"

OSMANİYE (AA) - Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, 7 Haziran seçimleri öncesinde muhalefet partilerini eleştirerek, "Onlar parti milliyetçiliği yaparken, biz Türkiye milliyetçiliği yapıyoruz" dedi.

Çelik, partisinin Osmaniye'de Devlet Bahçeli Meydan'ında düzenlediği ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun da bir konuşma yaptığı mitingde, 7 Haziran'da yapılacak genel seçimlere iki partinin gireceğini ifade ederek, milletin, demokrasinin ve milli iradenin partisi AK Parti ile statüko partilerinin seçimlere gireceğini söyledi.

Türkiye'deki tüm siyasi partilerin özlemlerini giderecek tek partinin AK Parti olduğunu savunan Bakan Çelik, " CHP 'li, MHP 'li kardeşlerimiz ve diğer partilere oy veren kardeşlerimiz, şunu bilsinler ki, onlar iyi bir Türkiye için ne özlüyorlarsa, bu özlemlerini gerçekleştirecek parti sadece AK Parti'dir" diye konuştu.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu Türk dünyasının tüm meselelerine hakim bir lider olarak tanımlayan Çelik, şunları söyledi:

"Bizim Başbakanımız, yurt dışında, Türkmen coğrafyasında adım atmadığı yer kalmamış, Türkiye'nin milli unsurlarına dünyanın her yerinde sahip çıkmış bir başbakanımız var. Dolayısıyla, bu seçime iki lider giriyor, birisi Başbakanımız Ahmet Davutoğlu, diğeri ise statüko koalisyonunun, Türkiye'ye kaos gömleği biçmek için terzi başı olan kişi, bu bazen Kemal Kılıçdaroğlu olur, bazen Devlet Bahçeli olur, bu bazen Selehattin Demirtaş olur, bazen de Pensilvanya'daki zat olur. Şunu bilsinler, bakın dört tane adam saydım, bu yetmez daha fazlasını toplayın ve çıkın karşımıza hepsinin hakkından geliriz biz. Başbakan Ahmet Davutoğlu'ndan korkuyorlar. Niçin korkuyorlar bir tanesi milliyetçilik yapıyor. Genel Başkanımız Türkiye milliyetçiliğinin nasıl yapılacağını hepsine tek tek öğretiyor. Onlar parti milliyetçiliği yaparken, biz Türkiye milliyetçiliği yapıyoruz. Onlar Türkiye'nin 2023 hedeflerine ulaşmasını kendilerine tehdit gördükleri için bu büyük yürüyüşe takoz koymaya çalışıyorlar. Bu büyük yürüyüşe engel olmaya çalışıyorlar. Büyük Türkiye'yi demokratik Türkiye'yi 2023'ün Türkiye'sini engellemeye çalışıyorlar.''

Osmaniyelilere seslenen Bakan Çelik, "Şimdi bunlara karşı Osmaniye, Genel Başkanımız  ve Başbakanımız Ahmet Davutoğlu'na desteğinizi göstermek istiyor musunuz? Osmaniye'nin yiğit evlatları hep beraber 7 Hazirana yürüyoruz. Osmaniye'de ayak basmadığımız tek bir karış, girmediğimiz tek bir ev kalmayacak. Seçim onlar için bir kabusken bizim için bir bayramdır. Türkiye'de daha önce çok seçim yaptık ama bu seçim gerçekten bir kader seçimi olacak'' dedi. 

Çelik, sözlerini şöyle tamamladı:

''Bizim önümüzü kesmek istediler, kapatma davaları siyasi suikastlerle, komplolarla kesmek istediler ama bir şeyi hesap etmediler. Oda şudur:  AK Parti'yi yönetenler sizlerden destek aldığı için hiç bir şeyden korkmazlar, hiç bir şeyden geri adım atmazlar. Biz önce Allah, sonra millet diyen bir kadroyuz. Bu nedenle, 7 Haziran'da demokrasi bayramını kutlamaya hazır mısınız? 7 Haziran demokrasi bayramınız kutlu olsun."