Asfalt şantiyesindeki kum yığınları kırlangıçlara yuva oldu

Asfalt şantiyesindeki kum yığınları kırlangıçlara yuva oldu
Asfalt şantiyesindeki kum yığınları kırlangıçlara yuva oldu
- Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde kırlangıçlar, belediyeye ait asfalt şantiyesindeki kum yığınlarına 5 yıldır yuva yapıyor

OSMANİYE (AA) - Kadirli Belediyesi'nin asfalt şantiyesindeki kum yığınları, kırlangıçlarlara ev sahipliği yapıyor.

Kadirli Belediye Başkanı Ömer Tarhan AA muhabirine, asfalt şantiyesinde depolanan ve zamanla sertleşen kum yığınlarına, son 5 yıldır kırlangıçların yuva yaptığını söyledi.

Kırlangıçlara kuluçka dönemi süresince dokunulmaması için işçilere talimat verdiğini belirten Tarhan, şunları kaydetti:

"Genellikle evlerin balkon saçaklarına yuva yapan kırlangıçlar, son 5 yıldır asfalt şantiyemizi tercih ediyor. Kırlangıçlar, çalışmalarımızı kısa süreliğine aksatsa da onlara dokunmuyoruz. Her canlı gibi yaşama hakkı olan kırlangıçlara zarar gelmemesi için çalışmalarımızı, yuvalara dokunmadan sürdürmeye özen gösteriyoruz. Kırlangıçlar göç edene kadar iş makineleriyle yuvalara zarar verilmemesi için işçilerimizi uyardım. Ayrıca kuşlara düzenli yem veriyoruz."

Şantiyede kepçe operatörü olarak çalışan Ahmet Paşa Kocabaş da Nisan sonlarında kırlangıçları misafir ettiklerini söyledi.

Kocabaş, "Çalışmalarımızı diğer kum yığınlarından alarak sürdürüyoruz. Kırlangıçların buradaki yaşamını görmeye gelenler de oluyor. Onların fotoğraflarını çekiyorlar" dedi.


  ETİKETLER:

  Belediye

  ,

  göç

  ,

  ,

  osmaniye