Başarılı kursiyerlere sertifika verildi

Başarılı kursiyerlere sertifika verildi
Başarılı kursiyerlere sertifika verildi
OSMANİYE (AA) - Osmaniye Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO), KOSGEB ve İş-Kur işbirliğinde düzenlenen uygulamalı girişimcilik kurslarını başarıyla...

OSMANİYE (AA) ? Osmaniye Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO), KOSGEB ve İş-Kur işbirliğinde düzenlenen uygulamalı girişimcilik kurslarını başarıyla tamamlayanlara sertifika verildi.

Osmaniye Valisi Kerem Al, OTSO salonunda düzenlenen etkinlikte, kursiyerleri tebrik ederek başarı diledi.

Girişimcilik kursları sonunda 120 iş yeri açıldığını ifade eden Al, şunları kaydetti:

"Kamu artık tek başına işveren olmak durumunda değildir. Özel sektör kendi dinamikleriyle asıl motor gücü olmak durumundadır. Özel sektörün iş gücü anlamında ana unsuru girişimciliktir. Girişimcilik kursları sayesinde, kursiyerlerin müteşebbislikle ilgili bilgileri ve cesaretleri artacaktır. Bu kurslar neticesinde bu yıl sonucunda bugüne kadar 120 civarında iş yeri açıldı. Bu tür eğitimlerin iş gücümüze ve ekonomimize katkı sağlamasını diliyorum. Tüm kursiyerlerimizi kutluyorum."

İş-Kur İl Müdürü Abdulkadir Şahin, 2015'de 8 grup halinde düzenlenen kurslarda 200 kursiyerin sertifika almaya hak kazandığını belirtti.

Osmaniye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Murat Teke de başarılı girişimcilere KOSGEB tarafından hibe desteği sağladığını aktardı.

Konuşmalardan sonra Vali Kerem Al, kursiyerlere sertifika verdi.