Bedensel engelli boyacının azmi

Bedensel engelli boyacının azmi
Bedensel engelli boyacının azmi
- Osmaniye'de 26 yıldır ayakkabı boyacılığı ve tamiri yapan bedensel engelli Adem Canlı, beş kişilik ailesinin geçimini sağlıyor

OSMANİYE (AA) - Düziçi ilçesinde yaşayan Adem Canlı, 26 yıldır  ayakkabı  boyacılığı yaparak ailesinin geçimini sağlıyor.

Çocukluğunda hatalı iğne sonucu sağ ayağından engelli hale gelen 39 yaşındaki Canlı, şehir merkezindeki dükkanında ayakkabı boyacılığı ve tamiri yaparak para kazanıyor.

Canlı, AA muhabirine, 13 yaşından beri ayakkabı boyacılığı ve tamiri yaptığını belirterek, "İlkokula giderken bir köşkeri izleyerek bu işe ilgi duymaya başladım. İlk okul bittiğinde O köşkerin yanına çırak olarak girdim, daha sonraki yıllar Düziçi Halk Eğitimde Merkezi'nden ustalık belgesi alarak kendi işimi kurdum. Bu işi yaparak beş nüfuslu ailemin geçimini kazanıyorum" diye konuştu.

İşini severek yaptığını anlatan Canlı, şöyle devam etti:

"Üç çocuğum var, ikisi okula gidiyor. Alın teriyle dükkanımdan kazandığım bize yetiyor. Bu işe başlayalı 26 yıl oldu, Allah'a şükürler olsun şimdiye kadar kimseye muhtaç olmadık. Yıllardır bana ayakkabısını boyatan, tamir yaptıran sadık müşterilerim var. Ayrıca kendim imal ettiğim yemenilerden de kazanç sağlıyorum." 

Kaymakamlık tarafından bağışlanan akülü arabayla işine gidip gelen Canlı, "Devletimiz sağ olsun bana engelli arabası verdi, 10 yıldır gözüm gibi bakıyorum ona. Kendi yağımda kavrulup gidiyorum, hem kendime hem de aileme yetiyorum" ifadesini kullandı.