Bürokrat olduğu TBMM'ye milletvekili olarak döndü

Bürokrat olduğu TBMM'ye milletvekili olarak döndü
Bürokrat olduğu TBMM'ye milletvekili olarak döndü
- TBMM Başkanı Cemil Çiçek'in eski Özel Kalem Müdürü Mücahit Durmuşoğlu, Meclis çatısı altında milletvekili olarak görev yapacak - AK Parti Osmaniye Milletvekili Durmuşoğlu: "Bürokrat olarak ayrıldığım TBMM'ye milletvekili olarak dönmenin sevincini yaşıyorum"

OSMANİYE (AA) - MENDERES ÖZAT - TBMM Başkanı Cemil Çiçek'in Özel Kalem Müdürü iken istifa eden Mücahit Durmuşoğlu, Meclis'e AK Parti Osmaniye milletvekili olarak döndü.

Durmuşoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Osmaniye'nin Kadirli ilçesine bağlı Durmuşsofular köyünde doğduğunu, 1985'te Kadirli Belediyesi'nde işçi olarak başladığı çalışma hayatını 3 yıl sonra Orman İşletme Müdürlüğü'nde memur statüsüyle sürdürdüğünü, 30 yıl kamuda hizmet verdiğini söyledi.

Durmuşoğlu, "7 Haziran seçimleri için Parlamentodaki görevimden istifa edip AK Parti 'den aday adayı oldum. AK Parti ikinci sıradan milletvekili adaylığım kesinleştikten sonra yoğun, yorucu ve bir o kadar da zevkli çalışma sürecine girdim. Allah, milletimize milletvekili olarak çalışmayı nasip etti. Ülkem için gece gündüz demeden çalışacağım" diye konuştu.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu ile TBMM'de görev yapacak olmanın onurunu ve mutluluğunu yaşadığını belirten 50 yaşındaki Durmuşoğlu, şunları kaydetti:

"Köyümüzden 3 aday çıktı, sandıktan milletvekili olarak ben çıktım. Osmaniye ve ilçelerinde, halkımızdan çok büyük teveccüh gördüm. Şahsıma gösterilen teveccühten dolayı köylülerime ve Osmaniye halkına teşekkür ediyorum. Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde Türkiye ortalamasının üzerinde bir sonuçla beni Parlamento'ya gönderdikleri için Kadirli halkına ayrıca şükranlarımı arz ediyorum. Beni, özel kalem müdürü olarak ayrıldığım Parlamento'ya, TBMM çatısına, milletvekili olarak gönderen hemşehrilerime şükranlarımı sunuyorum. Allah, memleketim ve ülkem için hayırlı hizmetler yapmayı nasip etsin."