Camide cemaate sağlık semineri

Camide cemaate sağlık semineri
Camide cemaate sağlık semineri
- Osmaniye'de "Doktor Camide Projesi" kapsamında bir camide, namazdan sonra cemaate sağlıklı yaşamla ilgili bilgi veriliyor

OSMANİYE (AA) - Kadirli ilçesindeki bir camide cemaate, namazın ardından doktor tarafından sağlıklı yaşamla ilgili bilgi veriliyor.

Miraç Camii imamı Recep Çeri, AA muhabirine, ibadete gelen vatandaşların çoğunluğunun yaşlı olması nedeniyle zaman zaman camide rahatsızlandığını gördüğünü belirterek, ilçe müftülüğü ve Kadirli Devlet Hastanesi yetkilerinin desteğiyle "Doktor Camide Projesi"ni hayata geçirdiğini söyledi.

"Sağlıklı Toplum , Sağlıklı Cemaat" sloganıyla başlattığı  proje kapsamında vatandaşların sağlık konusunda bilgilendirildiğini ifade eden Çeri, "İbadet yapabilmek için önce sağlıklı olmak geliyor. Yaşlılıkta önemli hastalıklar ortaya çıkabiliyor. Ayda bir, alanında uzman doktorumuzu camiye davet ediyoruz" dedi.

İlçe Müftüsü Orhan Öncü de cemaatin bilgilendirilmesine yönelik projeyi hazırlayan imam Recep Çeri ile hastane yetkililerine teşekkür etti.

Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden uzman Dr. Recep Keleş, cemaate, kulak, burun ve boğaz hastalıkları konusunda bilgi verdi.