Çanakkale Zaferi'nin 100'ncü yılı

Çanakkale Zaferi'nin 100'ncü yılı
Çanakkale Zaferi'nin 100'ncü yılı
OSMANİYE (AA) - Kadirli'de liselerarası "Çanakkale Şehitlerine" şiiri okuma yarışması düzenlendi.Kadirli Belediyesi tarafından Çanakkale Zaferi'nin...

OSMANİYE (AA) - Kadirli'de liselerarası "Çanakkale Şehitlerine" şiiri okuma yarışması düzenlendi.

Kadirli Belediyesi tarafından Çanakkale Zaferi'nin 100'ncü yılı etkinlikleri çerçevesinde Devlet Bahçeli Kültür Merkezi'nde  düzenlenen yarışmaya 17 öğrenci katıldı. Öğrenciler, Mehmet Akif Ersoy'un yazdığı "Çanakkale Şehitlerine" şiirini ezbere okuyarak, en yüksek puanı almak için birbirleriyle yarıştı. Öğrencilerden bazıları şiir okurken gözyaşı döktü.

Jüri üyeleri, vurgu, durak ve tonlama, kılık-kıyafet düzeni, jest ve mimikleri kullanma, şiirin temasının kavranması ve hissettirilmesi, şiire kattığı yorum , heyecan kontrolü ve sahneye hakimiyet kriterlerine göre değerlendirme yaptı.

Yarışma sonucunda Yunus Emre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Nurullah Saraç birinci, Savrun Anadolu Lisesi öğrencisi Yunus Emre Karaca ikinci, Atatürk Anadolu Lisesi öğrencisi Özlem Çoban üçüncü oldu. Dereceye giren öğrenciler altınla ödüllendirildi.

Yarışmayı Belediye Başkanı Ömer Tarhan, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Mesut Kartal ile davetliler izledi.