CHP heyeti Osmaniye'de

CHP heyeti Osmaniye'de
CHP heyeti Osmaniye'de
- Heyet, Kadirli ilçesindeki şehit ailelerini ziyaret etti

OSMANİYE (AA) - CHP heyeti, Kadirli ilçesindeki şehit ailelerini ziyaret etti.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Grup Başkanvekili Özgür Özel ve Adana milletvekillerinden oluşan heyet, Osmaniye'deki ziyaretlerinin ardından Kadirli ilçesine geçti.

Heyet burada Bingöl'de askeri araca düzenlenen bombalı saldırıda şehit düşen Jandarma Astsubay Muhammed Gürlek ve Şırnak'ta teröristlerce askeri araca düzenlenen saldırıda şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Mehmet Acar'ın aileleri ile Siirt-Pervari karayolunda, terör örgütü mensuplarınca yol kenarına yerleştirilen patlayıcının askeri aracın geçişi sırasında infilak ettirilmesi sonucu şehit düşen Uzman Çavuş Hakan Aktürk'ün kayınbabası Ali Küçüktamer'i ziyaret etti.

Kemal Kılıçdaroğlu 'nun taziye dileklerini şehit yakınlarına ileten Ağbaba ve Özel, Cemalpaşa Mahallesi'ndeki Acar'ın ailesini ziyaretinde ise şehidin çocukları Efe ve Göksu'nun isteği üzerine onlara Fenerbahçe forması hediye etme sözü verdiler.

CHP Grup Başkan Vekili Özel, CHP İlçe binasını ziyarette yaptığı konuşmada, terörün ülkeye para, çocuklara ise baba kaybettirdiğini söyledi.

Terörün ülkeyi geriye götürdüğünü ve kimseye bir şey kazandırmayacağına dikkat çeken Özel, şunları kaydetti:

"Ülkeyi seven kimse teröre müsamaha gösteremez. Kimsenin menfaati olamaz. Türkiye 'nin düşmanlarını uluslararası alanda sevindirir. CHP olarak, çatışmanın, terörün olmadığı, evlatların hayatını kaybetmediği ülke istiyoruz. Ülkenin demokrasi içerisinde yönetildiği ve insanların milli gelirlerini arttığı, babaların ve çocukların geleceğe yönelik kaygıların değil umutlarının yeşerdiği  günleri ümit ediyoruz. Türkiye'de akan kan ve gözyaşının akmaması için çağrıda bulunuyoruz. Hep birlikte kol kola ve omuz omuza vermeye davet ediyoruz."