Dünya Çevre Günü

Dünya Çevre Günü
Dünya Çevre Günü
- Kadirli ilçesinde bir grup öğretmen ve ilkokul öğrencisi, Dünya Çevre Günü dolayısıyla bin 800 yıllık Ala Camii'nde temizlik yaptı

OSMANİYE (AA) - Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde bir grup öğretmen ve ilkokul öğrencisi, Dünya Çevre Günü dolayısıyla bin 800 yıllık Ala Camii'nde temizlik yaptı.

7 Mart İlkokulu öğretmenleri Ziya Küpeli, Döndü Cinkara ve Musa Aslansofuoğlu öncülüğünde bir grup öğrenci , "Temiz çevre, temiz çocuk " sloganı ile tarihi Ala Camii'nin bahçesinde temizlik çalışmasına katıldı.

Caminin içerisinde restorasyon çalışması olduğu için bahçe kısmını öğretmenleriyle temizleyen öğrenciler, her yıl tatil öncesi okullarının yanındaki tarihi caminin temizliğini yaptıklarını söyledi.

Öğretmenlerden Musa Aslansofuoğlu, Dünya Çevre Günü dolayısıyla öğrencilerle, çevre temizliğine dikkat çekmek için ilçenin sembolü haline gelen Ala Cami'de temizlik yaptıklarını söyledi.

İnsanlardan çevre konusunda duyarlı olmasını isteyen Aslansofuoğlu, "Her yıl çevre gününde böyle bir etkinlik düzenliyoruz. Geleceğimizin büyükleri çocuklarımızla, insanların çevre temizliğine dikkat etmeleri yönünde bin 800 yıllık Ala Cami'nin çevresinde temizlik yaptık. Herkes geleceğe güzel bir miras bıraksın" dedi.

Ala Camii din görevlisi Metin Topaloğlu ise öğrencilerin örnek bir davranışta bulunduğuna dikkat çekerek, öğretmenlerine ve öğrencilere teşekkür etti.