Engellilerden Türkmenlere yardım

Engellilerden Türkmenlere yardım
Engellilerden Türkmenlere yardım
- Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde, Bayırbucak Türkmenleri için başlatılan yardım kampanyasına engelli vatandaşlarla da destek verdi

OSMANİYE (AA) - Kadirli ilçesinde, kaymakamlık, belediye ve sivil toplum örgütü temsilcilerinin Bayırbucak Türkmenleri için başlattığı yardım kampanyasına engelli vatandaşlar da destek oldu.

Kampanyada belirlenen ihtiyaç listesi kapsamında yardım malzemeleri getiren engelliler, yardım malzemelerini çadırdaki yetkililere teslim etti.

Şehit Uzman Çavuş Mehmet Ulusoy Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Müdürü Yasin Evlice, AA muhabirine, engelliler gününde okulda başlattıkları kampanya ile Türkmenlere yardım etmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Kampanyaya ailelerin de büyük destek verdiğini anlatan Evlice, "Bu özel günde öğrencilerimizle Bayırbucak'taki Türkmen kardeşlerimize destek olmaya çalışıyoruz. İnşallah yaralarına merhem oluruz. Emeği geçenlere teşekkür ederiz" dedi.

Yardım çadırında görevli Dosteller Derneği Başkanı Gürsel Kıreker de, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nde engelli öğrencilerin yaptığı yardımını kendilerini çok memnun ettiğini dile getirdi.

Öğrencilerin aralarında topladığı kuru gıda ve maddi yardımı en kısa zamanda yerine ulaştıracaklarını ifade eden Kıreker, yardımların Kızılay tarafından bölgeye gönderileceğini belirtti.