Erzin ilçesinin Osmaniye'ye bağlanma talebi

Erzin ilçesinin Osmaniye'ye bağlanma talebi
Erzin ilçesinin Osmaniye'ye bağlanma talebi
OSMANİYE (AA) - Hatay'ın Erzin ilçesinin Osmaniye'ye bağlanması amacıyla Erzin-Osmaniye Birleşme Platformu toplantısı yapıldı.Osmaniye Sanayi ve...

OSMANİYE (AA) - Hatay'ın Erzin ilçesinin Osmaniye'ye bağlanması amacıyla Erzin-Osmaniye Birleşme Platformu toplantısı yapıldı.

Osmaniye Sanayi ve Ticaret Odası'nda (OTSO) düzenlenen toplantıda, Osmaniye ve Erzin'in ticaret odası başkanları ve bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Toplantıda konuşan OTSO Başkanı Murat Teke, Erzinliler ve Osmaniyelilerin iç içe yaşadıklarını belirterek Erzin ilçesinin Osmaniye'ye bağlanmasının Osmaniye ve Erzin'e büyük kazanç sağlayacağını söyledi.

Osmaniye Organize Sanayi Bölgesi'nin hızlı büyüdüğü ve geliştiğine işaret eden Teke, "Osmaniye Organize Sanayi Bölgesinin Erzin Organize Sanayi Bölgesiyle birleşmesiyle oluşacak yeni organize sanayi bölgesi yörenin en büyük yatırım ve güç kaynağı olacaktır. Bununla birlikte alt sanayi kolları ve sektörlerin çeşitlenmesiyle ekonomide hızlı gelişme ve büyüme sağlanacaktır" dedi.

Erzin sanayi ve Ticaret Odası (ETSO) Başkanı Bekir Soylu da, Erzin'in Hatay'a 115, Osmaniye'ye ise 15 kilometre mesafede olduğunu belirterek, birleşmenin Erzinlilere önemli kolaylıklar sağlayacağını söyledi.

Erzin'in Osmaniye'ye bağlanması için başlattıkları kampanyada 7 bin imza topladıklarını, hedeflerinin 10 bin imzaya ulaşmak olduğunu ifade eden Soylu, "Erzin halkı Osmaniye ile bağlanmak istiyor. Erzin'in Osmaniye'ye bağlanmasıyla yatırım ve hizmetlere daha çok yaklaşacak tarımı ve sanayisi daha hızlı gelişecektir" diye konuştu.