Erzin ilçesinin Osmaniye'ye bağlanma talebi

Erzin ilçesinin Osmaniye'ye bağlanma talebi
Erzin ilçesinin Osmaniye'ye bağlanma talebi
- STK'lar tarafından 1 ay önce başlatılan imza kampanyasında 10 bin imza toplandı - Erzin Belediye Başkanı Şimşek: -"Bu işi halk istiyor, madem halkımız istiyor bu iş olacak. Hayırlı olmasını diliyorum. Bu hayırlı işe destek veren, mücadele eden herkese teşekkür ediyorum"

OSMANİYE (AA) - Hatay'ın Erzin ilçesinin Osmaniye'ye bağlanması amacıyla ilçedeki bazı sivil toplum kuruluşları tarafından geçen ay başlatılan kampanyada 10 bin imzaya ulaşıldı.

Erzin-Osmaniye Birleşme Platformu toplantısının ikincisi Erzin'de belediye  içmeler tesislerinde yapıldı.

Toplantıda konuşan Erzin Belediye Başkanı Kasım Şimşek, Erzin ilçesinin Osmaniye'ye bağlanmasının ilçeye büyük faydalar sağlayacağını belirterek, "Sivil toplum kuruluşları tarafından başlatılan kampanyada toplanan 10 bin imza meclis toplantısına geldi. Bu işi halk istiyor, madem halkımız istiyor bu iş olacak. Hayırlı olmasını diliyorum. Bu hayırlı işe destek veren, mücadele eden herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Osmaniye Sanayi ve Ticaret Odası (OTSO) Başkanı Murat Teke de, Erzin ilçesinin Osmaniye'ye bağlanmasının Osmaniye ve Erzin'e büyük kazanç sağlayacağını söyledi.

Erzin'in Osmaniye'ye bağlanmasıyla ilçenin kalkınmanın hızlanacağını savunan Teke, "Bu olay gündeme geldikten sonra Osmaniye ve Erzin elini taşın altına koydu. Yöneticiler olumlu bakıyor. Hayırlısıyla Erzin'i Osmaniye'ye bağlayacak ekonomik, sosyal ilişkilerimizi daha da güçlendireceğiz" ifadelerini kullandı. 

Erzin Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Başkanı Bekir Soylu ise, bağlanmanın ekonomik anlamda Erzin ve Osmaniye'ye büyük getirilerinin olacağını kaydetti.

Toplantıya, bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, iş adamları ve mahalle muhtarları katıldı.