Gurbetçilerden Suriyelilere yardım

Gurbetçilerden Suriyelilere yardım
Gurbetçilerden Suriyelilere yardım
OSMANİYE (AA) - Almanya'da yaşayan Türk vatandaşlarının bağışıyla temin edilen gıda malzemeleri, Osmaniye'daki Suriyelilere dağıtıldı.Osmaniye'de bir...

OSMANİYE (AA) - Almanya 'da yaşayan Türk vatandaşlarının bağışıyla temin edilen gıda malzemeleri, Osmaniye'daki Suriyelilere dağıtıldı.

Osmaniye'de bir grup vatandaş, Almanya'daki yakınlarından topladıkları bağışlarla aldıkları gıda malzemelerini, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'nda kaydı bulunan Suriyelilere dağıttı.

İmam Gazali Camisi avlusundaki dağıtıma Osmaniye Valisi Kerem Al ve İl Müftüsü Ramazan Çortul da katıldı.

Vali Al yaptığı konuşmada, hayırseverlere teşekkür ederek, "Suriyeli kardeşlerimiz ülkelerinde yaşanan savaş nedeniyle evlerini, işlerini bırakarak bize sığındı. Devletimiz, Suriyeliler için gerekli yardımları yapıyor. Ülkemizdeki sivil toplum kuruluşları ve hayırsever vatandaşlarımız da bu kardeşlerimizin yaralarını sarmak için gayret gösteriyor. Bugün hayırseverlerimiz yardımı, bunun güzel bir örneği. Kendilerine duyarlılıkları için teşekkür ediyorum" dedi.

Hayırseverlerden Nesih Eroğlu da kentte yaşayan Suriyelilerin sıkıntılarını gidermelerine yardımcı olmak amacıyla Almanya'daki akrabalarından bağış topladıklarını belirterek, hayırseverlere ve organizasyon için destek veren vakıf yetkililerine teşekkür etti.