Hollandalı kadının şehit nişanlısına vefası

Hollandalı kadının şehit nişanlısına vefası
Hollandalı kadının şehit nişanlısına vefası
- Bernadette Van Gils, nişanlısının Osmaniye'deki mezarını 8 yıldır ziyaret ediyor

OSMANİYE (AA) - Hollandalı 28 yaşındaki Bernadette Van Gils, vatani görevini yaparken şehit olan nişanlısı piyade onbaşı Murat Karaman'ın mezarını ziyaret için 8 yıldır Osmaniye'ye geliyor.

Gils, 10 Haziran 2007'de Şırnak'ta vatani görevini yaptığı sırada şehit olan nişanlısının Osmaniye Şehitliği'ndeki kabrine çiçek bıraktı. Şehit Karaman'ın annesi Hatice Karaman ile Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Osmaniye Şube Başkanı Durmuş Öksüz de Gils'e eşlik etti.

Gils, 2006'da turist olarak geldiği Antalya 'nın Alanya ilçesinde Murat Karaman ile tanıştığını ve bir süre sonra nişanlandıklarını belirterek, "Maalesef onu bir yıl sonra kaybettim. Bu benim sekizinci gelişim. Bundan sonra da geleceğim. Murat'ı asla unutmayacağım" dedi.

Hatice Karaman da Bernadette'nin oğlunu sevmesinin kendilerini duygulandırdığını, ona "Berna" diye hitap ettiğini söyledi.

Karaman, "Berna'nın her sene gelmesi bizleri çok mutlu ediyor ama giderken de çok üzülüyorum. Murat'ımı çok sevdiğini söylüyor. 'Onu ve sizi unutmayacağım' diyor. Biz de kendisini asla unutmayacağız. Ben de ve çocuklarım da onu çok seviyoruz" diye konuştu.


  ETİKETLER:

  Van

  ,

  Türkiye

  ,

  Antalya

  ,

  şehit

  ,

  Çiçek

  ,

  Alanya

  ,

  turist

  ,

  osmaniye