İnternet Haftası

İnternet Haftası
İnternet Haftası
OSMANİYE (AA) - Osmaniye'de, "İnternet bağımlılık mı verimlilik mi?" konferansı düzenledi.Çukurova Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Aykut Gül,...

OSMANİYE (AA) - Osmaniye'de, " İnternet bağımlılık mı verimlilik mi?" konferansı düzenledi.

Çukurova Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Aykut Gül, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi'nde (OKÜ), sosyal paylaşım sitelerinin aktif kullanıldığını, geçen yıl 1,32 milyar Facebook, 1 milyardan fazla YouTube, 284 milyon Twitter kullanıcısı olduğunu belirtti.

Teknolojinin hayat tarzını etkilediğini ifade eden Gül, şunları söyledi:

"Akıllı telefonları verimli kullanmak zorundayız. Aksi halde bizi bağımlılıktan, izolasyon ve asosyalliğe götürüyor. Teknoloji verimli kullanılırsa sosyalleşmeye daha çok zaman kalır. Medya okuryazarlığı eğitimi yaygınlaştırmalıyız. Özellikle evdeki internet bağlantılarında aile profili aktifleştirilmelidir. Teknoloji diyeti yapılmalı, belirli zamanlarda tüm teknolojik cihazlardan uzak, aile, akraba ve arkadaş ortamlarında zaman geçirilmelidir." 

Gül, öğrencilere internet ve özellikle sosyal medya kullanımını sınırlandırmaları, bilişim teknolojilerini verimlilik için kullanmalarını önerdi.