Irak sınırındaki yangına müdahale eden askerin şehit olması

Irak sınırındaki yangına müdahale eden askerin şehit olması
Irak sınırındaki yangına müdahale eden askerin şehit olması
- Şehit Piyade Uzman Çavuş Hüseyin Ölmez'in Osmaniye'de yaşayan ailesine acı haberi askeri yetkililer verdi - Şehidin yeni ev aldığı ve burada ailesiyle 15 gün kaldıktan sonra görev yerine döndüğü öğrenildi

OSMANİYE (AA) - Şırnak'ın Uludere ilçesinde Irak sınırında meydana gelen yangına müdahale ederken rahatsızlanan ve kaldırıldığı hastanede  şehit olan Piyade Uzman Çavuş Hüseyin Ölmez'in Osmaniye'de yaşayan ailesine acı haber verildi.

Ölmez'in şehit olduğu haberi, Esenevler Mahallesi Güner Sitesi'nde oturan eşi Tuğba Esin (33), çocukları Yeşim Yaren (16) ve Ömer Yiğit Ölmez'e (12), askeri yetkililer tarafından sağlık görevlileri eşliğinde iletildi. Ölmez'in eşi ve çocukları daha sonra yetkililer tarafından şehidin babasının evinin bulunduğu Bahçe ilçesine götürüldü.

Bu arada, site sakinleri acı haber üzerine dairelerin pencere ve balkonlarına Türk bayrağı astı. 

Ölmez ailesinin oturduğu sitenin görevlisi Mehmet Gök, gazetecilere yaptığı açıklamada, ailenin sitede yeni aldıkları evlerine ramazanda taşındıklarını belirterek, "Şehidimiz yeni evinde 15 gün kadar kaldıktan sonra görev yerine döndü. Giderken 'Çocukları size emanet ediyorum. Ben gidiyorum' dedi. Vedalaştık ve gitti" dedi.


  ETİKETLER:

  Irak

  ,

  Uludere

  ,

  şehit

  ,

  haber

  ,

  site

  ,

  müdahale

  ,

  osmaniye