İstiklal Marşı'nı güzel okuma yarışması

İstiklal Marşı'nı güzel okuma yarışması
İstiklal Marşı'nı güzel okuma yarışması
OSMANİYE (AA) - Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı (TÜRKAV) Kadirli şubesi tarafından liselerarası İstiklal Marşı'nı güzel okuma yarışması...

OSMANİYE (AA) - Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı (TÜRKAV) Kadirli şubesi tarafından liselerarası İstiklal Marşı'nı güzel okuma yarışması düzenlendi.

TÜRKAV Kadirli Başkanı Necati Akgöllü,  Devlet Bahçeli Kültür Merkezi'ndeki programda İstiklal Marşı'nı en güzel okuma yarışmasına katılan öğrencilere teşekkür etti.

Yarışmada 11 lise öğrencisi jüri karşısında İstiklal Marşı'nın tamamını ezbere okuyarak, en yüksek puanı almak için birbirleriyle yarıştı.Jüri üyeleri, vurgu, durak ve tonlama, kılık-kıyafet düzeni, jest ve mimikleri kullanma, şiirin temasının kavranması ve hissettirilmesi, şiire kattığı yorum , heyecan kontrolü ve sahneye hakimiyet kriterlerine göre değerlendirme yaptı.

Yarışma sonucunda Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi öğrencisi Zeki Arslantaş birinci, Yunus Emre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Berkan Kocabaş ikinci, Sarun Anadolu Lisesi öğrencisi Burcu Gökçe Ecinni üçüncü oldu.

Dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.