Kadirli'de 20 hafız "icazet" aldı

Kadirli'de 20 hafız "icazet" aldı
Kadirli'de 20 hafız "icazet" aldı
OSMANİYE (AA) - Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde hafızlık eğitimini tamamlayan 20 hafız için icazet töreni düzenledi.Devlet Bahçeli Kültür Merkezi'nde...

OSMANİYE (AA) - Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde hafızlık eğitimini tamamlayan 20 hafız için icazet töreni düzenledi.

Devlet Bahçeli Kültür Merkezi'nde düzenlenen etkinlik,  Ankara Kocatepe Cami din görevlisi Adem Kemaneci'nin Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. İlçe Müftüsü Orhan Öncü yaptığı konuşmada hafız yetiştirmenin zorluğuna değinerek emeği geçenlere teşekkür etti. 

Son 5 yılda 41 hafız yetiştirdiklerini bu yıl ise 4'ü erkek 20 hafız daha kazanmanın gururunu yaşadıklarını ifade eden Öncü, "Kadirlimizden 20 değerli kardeşimiz daha hafızlık kervanına katılıyor. Kendilerini tebrik ediyor ömür boyu Kur'an-ı Kerim'e hizmet etmelerini Yüce Mevla'dan diliyorum. Bu hafızların annelerini, babalarını, bunların yetişmesinde emeği geçenleri ve hocalarını ayrı ayrı tebrik ediyorum" dedi.

Mustafa Akbaş yönetimindeki Çankaya Müftülüğü Türk Tasavvuf Korosu'nun ilahi sunumunun ardından hafızlara taçları giydirilerek hafızlık belgeleri takdim edildi.  

İlçe Müftüsü Öncü'nün duasıyla sona eren törene, Kadirli Kaymakamı Muhittin Pamuk, Belediye Başkanı Ömer Tarhan, AK  Parti Osmaniye Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu, İlçe Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Patlak, Diyanet Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacıbey Özkan, siyasi parti ve sivil toplum örgütü temsilcileri ile davetliler katıldı.