Kadirli'de köy mezarlıkları temizleniyor

Kadirli'de köy mezarlıkları temizleniyor
Kadirli'de köy mezarlıkları temizleniyor
OSMANİYE (AA) - Kadirli Kaymakamlığı tarafından Toplum Yararına Çalışma Projesi kapsamında köy mezarlıklarında temizlik çalışması başlatıldı.Kaymakam...

OSMANİYE (AA) - Kadirli Kaymakamlığı tarafından Toplum Yararına Çalışma Projesi kapsamında köy mezarlıklarında temizlik çalışması başlatıldı.

Kaymakam Muhittin Pamuk, AA muhabirine, Köylere Hizmet Götürme Birliği ve İşkur arasında yapılan protokol kapsamında 60 köyde bulunan 77 mezarlıkların bakım ve temizliğinin yapılacağını söyledi.

Yıllardır çalı ve otlar arasında bulunan mezarların gün yüzüne çıkarılacağını ifade eden Pamuk, "Mezarlıklarda ağaçlarının budanması ve temizlik yapılması sonucu yıllardır çalılıklar arasında bulunan mezarlar daha güzel görünüme kavuşacak. Yakınlarının kolay ziyaret edebileceği hale getirilecek. Bu çalışmanın köylüler arasında sevince neden olması bizleri de mutlu etti" dedi.

Kaymakam Pamuk, proje kapsamında 15 kişiye iş imkanı sağlandığını belirterek, "En kısa zamanda tüm köy ve mahallelerimizin mezarlık bakımlarını gerçekleştireceğiz. Bundan sonra da talep olduğu sürece temizlik işleri devam edecektir" diye konuştu.