Kadirli'de şehitler için mevlit okutuldu

Kadirli'de şehitler için mevlit okutuldu
Kadirli'de şehitler için mevlit okutuldu
OSMANİYE (AA) - Kadirli Belediyesi tarafından, terör saldırıları sonucu hayatlarını kaybeden şehitler için mevlit okutuldu.Şehit Orhan Gök...

OSMANİYE (AA) - Kadirli Belediyesi tarafından, terör saldırıları sonucu hayatlarını kaybeden şehitler için mevlit okutuldu.

Şehit Orhan Gök Mahallesi'ndeki Kadirli Belediyesi Kilimevi'nde düzenlenen program, Kur'an-ı Kerim tilaveti ve şehitler için dua edilmesiyle başladı.

Programda konuşan  Belediye Başkanı Ömer Tarhan, yaşanan terör olaylarında hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, şehit yakınlarına başsağlığı diledi.

Şehit aileleri ve gazilerle gurur duyduklarını ifade eden Tarhan şunları kaydetti:

"Şehitlik Allah katında çok değerlidir ve peygamberlikten sonraki en yüksek derecedir. Onlar kutsal değerler için canlarını feda etmişlerdir. Atalarımız şehitliğin ne kadar yüksek bir mevki olduğunu bildikleri için vatan savunmasına seve seve katılmışlar, ölürsem şehit olurum, kalırsam gazi inancıyla canla başla mücadele etmişlerdir. Bizler de bu vatan için gece gündüz demeden çalışmalı, elimizden gelen fedakarlıkları esirgememeli, özellikle gelecek nesillerimize bu şanlı ecdadımızı ve şehitliğin nasıl bir yüce mertebe olduğunu anlatmayı kendimize bir görev saymalıyız. Bizlerde bu vesile ile tüm şehitlerimizi rahmetle anıyoruz, ruhları Şad olsun."

Programa, belediye meclis üyeleri, bazı daire müdürleri ve sivil toplum örgütü temsilcileri ve mahalle sakinleri katıldı.