Kadirli'de sokak hayvanları için yem bırakıldı

Kadirli'de sokak hayvanları için yem bırakıldı
Kadirli'de sokak hayvanları için yem bırakıldı
OSMANİYE (AA) - Kadirli ilçesinde soğuk hava şartları nedeniyle yiyecek bulmakta zorluk çeken sokak hayvanları için yem bırakıldı.Belediye Sağlık...

OSMANİYE (AA) - Kadirli ilçesinde soğuk hava şartları nedeniyle yiyecek bulmakta zorluk çeken sokak hayvanları için yem bırakıldı.

Belediye Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri, soğuk ve olumsuz hava koşulları nedeniyle fırınlar, kasaplar ve lokantalardan temin ettiği yiyecekleri hayvanların bulunabileceği noktalara bıraktı.

Belediye Başkanı Ömer Tarhan, havaların soğumasıyla sahipsiz hayvanların sokaklarda yemek bulmakta zorlandıklarını söyledi.

Kamuoyundan sokak hayvanlarına karşı daha duyarlı olmasını isteyen Tarhan, şunları söyledi:

"Hava şartlarının kötüye gitmesi sokaklarda bulunan hayvanları da olumsuz etkiledi. Kadirli Belediyesi olarak hayvan barınağımıza alamadığımız hayvanlarla birlikte diğer canlılara yem verme çalışmalarımız soğuk havaların tamamen geçmesine kadar devam edecek. Vatandaşlarımızdan, soğuk hava nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanacak olan kuş , kedi ve köpeklere yardım elini uzatmalarını istiyoruz. Onların da canlı olduğunu unutmayalım."

 


  ETİKETLER:

  Belediye

  ,

  Yemek

  ,

  Hava

  ,

  kedi

  ,

  kuş

  ,

  Karşı

  ,

  osmaniye