Kahramanmaraşlı obezite hastası kadının tedavisine başlandı

Kahramanmaraşlı obezite hastası kadının tedavisine başlandı
Kahramanmaraşlı obezite hastası kadının tedavisine başlandı
- Hormon dengesizliği nedeniyle 230 kiloya ulaşan ve yardım almadan hiçbir ihtiyacını karşılayamayan Firdevs Yaylacık, Osmaniye'deki özel bir hastanede tedavi altına alındı - Operatör Dr. Yüce: "Hastamızdan ilk yıl içinde 90 kilo, ikinci yıl içinde 40 kilo verdirmeyi amaçlıyoruz"

OSMANİYE (AA) - Kahramanmaraş'ta, hormon dengesizliği nedeniyle 230 kiloya ulaşan ve yardım almadan hiçbir ihtiyacını karşılayamayan Firdevs Yaylacık, Osmaniye'deki özel bir hastanede tedavi altına alındı.

Kahramanmaraş'tan ambulansla Osmaniye'deki özel hastaneye getirilen Yaylacık'ın mide küçültme ve bağırsak kısaltma ameliyatına alınacağı bildirildi.

Hastaneni genel cerrahi uzmanı Kenan Yüce gazetecilere yaptığı açıklamada, hastayı mide küçültme ve bağırsak kısaltma ameliyatından sonra uygulanacak tedaviyle 1,5 yıl içinde 85-90 kiloya düşürmeyi planladıkları söyledi.

Yaylacık'ın belindeki rahatsızlık nedeniyle 16 yıl önce kilo almaya başladığını, son 4 yıl içinde 260 kiloya kadar ulaştığını 2 yıl önce Dicle Üniversitesi'ndeki tedavi sonucunda 192 kiloya kadar düştüğünü fakat tekrar aldığı kilolarla tekrar 230 kiloya ulaştığını aktaran Yüce, "Hastamızın genel sağlığı iyi, akciğerlerinde problem yok. Aşırı obez dediğimiz vücut kitle endeksi 50'den yüksek hastalarda tek başına mide küçültme ameliyatı yetersiz kalıyor bu nedenle hastamıza tek ameliyatla tüp mide yöntemini uygulayarak midesini küçülteceğiz, hem de bağırsaklarında kısaltma yapacağız. Hastamızdan ilk yıl içinde 90 kilo, ikinci yıl içinde 40 kilo verdirmeyi amaçlıyoruz" diye konuştu.

Hastanenin Yönetim Kuru Başkanı Dursun Taşçı da, Yaylacık'ı televizyonda izlediğini, kendisine ulaşarak tedavi için davet ettiklerini belirterek hastadan ücret almayacaklarını kaydetti.

3 çocuk annesi 48 yaşındaki Yaylacık ise, büyük bir umutla hastaneye geldiğini ve eski günlerine dönmeyi istediğini söyledi.


  ETİKETLER:

  Çocuk

  ,

  yönetim

  ,

  osmaniye