Kar görmek için gidip mahsur kaldılar

Kar görmek için gidip mahsur kaldılar
Kar görmek için gidip mahsur kaldılar
- Osmaniye'de kar nedeniyle mahsur kalan 200 kişi, 7 saat süren çalışma sonucu kurtarıldı

OSMANİYE (AA) - Kar görmek amacıyla otomobilleriyle Amanos dağlarına çıkan 200 kadar kişi kar nedeniyle yolda kalınca yardım kurtarma ekiplerinin 7 saat süren çalışması sonucu kurtarıldı.

Osmaniye ve çevre ilçelerden kent merkezine 20 kilometre mesafede bulunan Zorkun ve Olukbaşı yaylasına kar görmek amacıyla giden vatandaşlar dönüş yolunda tipiye yakalandı. Olukbaşı, Ayvalıdüzü, Çiftmazı mevkilerinde 50 otomobil içinde bulunan 30'u çocuk  200 kadar kişi yoğun kar yağışı nedeniyle yolda kaldı.

Mahsur kalanların yardım istemesi üzerine bölgeye ilk önce AFAD ekipleri ve İl Özel İdaresinin kar temizleme aracı sevk edildi. Kurtarma çalışmalarınına daha sonra Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri (UMKE), Orman işletmesi ve Osmaniye Belediyesi ekipleri de katıldı.

Yoldaki karların temizlenmesinden sonra mahsur kalanlar Off-Road araçlarınca AFAD tarafından bölgeye sevkedilen minibüslerle taşınarak kent merkezine getirildi. Mahsur kalanlar arasında bulunan şeker hastası bir kadın  ambulansla hastaneye sevk edildi. 

İl dışından gelenler, geceyi geçirmeleri için öğretmenevine götürüldü.

 

 

 


  ETİKETLER:

  çevre

  ,

  Çocuk

  ,

  Kadın

  ,

  AFAD

  ,

  orman

  ,

  kar

  ,

  kent

  ,

  osmaniye