Katı atık bertaraf birliği altyapı encümen toplantısı yapıldı

Katı atık bertaraf birliği altyapı encümen toplantısı yapıldı
Katı atık bertaraf birliği altyapı encümen toplantısı yapıldı
OSMANİYE (AA) - Katı Atık Bertaraf ve Altyapı Hizmetleri Mahalli İdareler Birliği Encümen Toplantısı, Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara'nın...

OSMANİYE (AA) - Katı Atık Bertaraf ve Altyapı Hizmetleri Mahalli İdareler Birliği Encümen Toplantısı, Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara'nın başkanlığında yapıldı.

Kara, Osmaniye ve ilçelerine hizmet verecek katı atık bertaraf tesisinin tamamlandığını, geçici kabulüne başladığını belirterek, tesisin kente kazandırılmasında emeği geçen belediye başkanlarına, valilere, milletvekillerine, il genel meclisi başkanlarına, ilgili bakanlık ve kamu kurumlarına teşekkür etti.

Kadirli, Düziçi ve Bahçe ilçelerinde katı atık transfer istasyonu kurulacağını dile getiren Kara, şu bilgileri verdi:

"Katı atık bertaraf tesisimiz il genelini kapsayan bir proje olması nedeni ile ilçelerimizde toplanan çöplerin de tesise aktarması gerekiyor. İlçelerimizde transfer istasyonları kurulması hususunda bugün encümen üyelerimizle görüş birliği sağlanmıştır. En kısa zamanda ihaleye çıkılacak ve bu transfer istasyonları yapıldıktan sonra ilçelerimizdeki çöpler de Osmaniye merkezdeki tesise getirilecektir. Bu sayede Osmaniye'nin tamamında toplanan çöpler tesisimizde işleme tabi tutulduktan sonra gerekli ayrıştırma yapılıp, kompozit haline dönüştürülecek."

Toplantıya, Bahçe Belediye Başkanı İbrahim Baz, Hasanbeyli Belediye Başkanı Alpaslan Koca ve Sumbas Belediye Başkanı Mustafa Nuri Nuhoğlu da katıldı.


  ETİKETLER:

  Kamu

  ,

  Belediye

  ,

  Bugün

  ,

  Proje

  ,

  hizmet

  ,

  osmaniye