OKÜ Rektörü Prof. Büyükalaca:

OKÜ Rektörü Prof. Büyükalaca:
OKÜ Rektörü Prof. Büyükalaca:
- "Osmaniye basını sesimiz olmaya devam ediyor"

OSMANİYE (AA) - Osmaniye Korkutata Üniversitesi (OKÜ) Rektörü Prof. Dr. Orhan Büyükalaca, "Osmaniye basını bizim sesimiz olmaya devam ediyor" dedi. 

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla, OKÜ Rektörü Prof. Dr. Büyükalaca, Karacaoğlan Yerleşkesi'ndeki Camlı Köşk'te düzenlenen programda gazetecilerle bir araya geldi. 

Osmaniyeli gazetecilerin, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutlayan Büyükalaca, OKÜ'nün şehir ile bütünleşmesinde önemli rolü olduğunu belirterek, "Osmaniye basını bizim sesimiz olmaya devam ediyor. Bizim toplumla kaynaşmamızda önemli rol üstleniyorsunuz. Bu noktada da sizlere teşekkür ediyorum. Üniversite olarak her zaman yanınızda olduğunuzu bilmenizi isterim" diye konuştu.

Üniversitedeki gelişmelerle de ilgili bilgiler aktaran Büyükalaca şunları kaydetti:

"Üniversitemizde ileriye dönük yapılan yatırımların en önemlisinin üniversite bünyesine kattığımız akademisyenlerimizin yüksek lisans ve doktoralarını tamamladıktan sonra Üniversitemize dönmesidir. Bu, üniversitemizde akademik canlanmayı sağlayacaktır. Önümüzdeki yıllarda açmayı planladığımız ilahiyat ve mimarlık, tasarım ve güzel sanatlar fakültelerimizdeki akademik kadrolarımızı yetiştirmeye devam ediyoruz. Kadirli ilçesinde bulunan Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu bu yıl ilk öğrencilerini aldı. Bu sayede Osmaniye'nin en büyük ilçesi olan Kadirli'de de Meslek Yüksekokulu dışında 4 yıllık eğitim öğretim veren birimimiz faaliyete geçmiş oldu. Öğrenci Yaşam Merkezi olarak adlandırdığımız bölgede  Türkiye 'deki sayılı büyüklükteki kütüphanelerden birini kuruyoruz, bir iki ay içerisinde bu binamızı açacağız."

OKÜ Rektörü Büyükalaca, program sonunda, gazetecilere OKÜ'yü tanıtan çeşitli hediyeler verdi.