OKÜ'de kayıt heyecanı

OKÜ'de kayıt heyecanı
OKÜ'de kayıt heyecanı
OSMANİYE (AA) - Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi (OKÜ) 2015-2016 eğitim-öğretim yılı kayıtları, üniversite yerleşkesindeki Öğrenci İşleri Daire...

OSMANİYE (AA) - Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi (OKÜ) 2015-2016 eğitim -öğretim yılı kayıtları, üniversite yerleşkesindeki Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı'nın kayıt salonunda başladı.

Rektör Yarımcısı Prof. Dr. Sabri Ulukanlı, gazetecilere yaptığı açıklamada, 3 bin 246 kontenjandan 3 bin 189 öğrencinin OKÜ bölümlerini tercih ettiği söyledi.

OKÜ Fakülteleri ve Meslek Yüksekokullarının genel doluluk oranının yüzde 98 olduğunu ifade eden Ulukanlı, şunları kaydetti:

"Üniversitemiz 2007 yılında eğitim öğretim faaliyetlerine başlayıp, kısa sürede öğrencilerin ve akademisyenlerin çağdaş ortamlarda eğitim öğretim faaliyetlerini sürdürebilecekleri modern mekanları hazırlayarak, gelecek için umut vaat eden bir üniversite olmayı başardı. Fen Edebiyat Fakültesi, İİBF, Mühendislik Fakültesi ve bu yıl açılan İlahiyat Fakültelerimiz ile Kadirli Uygulamalı Meslek Yüksek Okulumuz, Bahçe, Düziçi, Kadirli ve Osmaniye Merkez'deki Meslek Yüksekokullarımıza öğrenci alımı olacak. İlahiyat fakültemize 164, İİBF'ye 496, Fen Edebiyat Fakültemize 191 ve Mühendislik Fakültelerimize 475 öğrenci alacağız" diye konuştu.

Ulukanlı, kayıt yaptıranlarla öğrenci sayısının 10 bini aşacağını ifade etti.