Osmaniye Belediye Başkanı Kara:

Osmaniye Belediye Başkanı Kara:
Osmaniye Belediye Başkanı Kara:
- "Osmaniye'nin yatırım yapılabilir bir il olabileceğini göstermek amacıyla ulusal ve uluslararası ölçekte çalışmalar yürütüyoruz"

OSMANİYE (AA) -  Belediye  Başkanı Kadir Kara, Osmaniye'nin  yatırım  yapılabilir bir il olabileceğini göstermek amacıyla ulusal ve uluslararası ölçekte çalışmalar yürütüyoruz" dedi.

Kara, belediyenin yeni hizmet binasında, düzenlediği basın toplantısında "2023 Osmaniye Vizyonu" projelerini anlattı.

Kentin gelişmesi için profesyonel yardım aldıklarını belirten Kara, bu amaca ulaşabilmek için kısa, orta ve uzun vadeli planlar oluşturduklarını belirtti.

Belediye başkanlığının 2. dönemde hizmet çıtasını daha da yükselttiklerini vurgulayan Kara konuşmasına şöyle devam etti:

''Yerel kalkınmanın unsurlarını, sosyal , kültürel, fiziksel ve ekonomik kalkınma olarak belirledik. Osmaniye'de teşvik ve cazip işler yapılması gerekiyor. Eğer yatırımcıyı teşvik etmezseniz yatırımcı gelmez. Bugün  Osmaniye Organize Sanayi Bölgesi'nde insanlar yatırım yapıyorlarsa teşvik olduğu için yapılıyor. Merkezi idarenin yapmış olduğu teşviklerin yasal boyutları kadar olmasa bile biz de kendi imkanlarımız ölçüsü içerisinde, Osmaniye'nin yatırım yapılabilir bir il olabileceğini göstermek amacıyla ulusal ve uluslararası ölçekte çalışmalar yürütüyoruz. Kentimizin yatırım iklimini arttırmak, kentin değerlerini ulusal ve uluslararası ölçekte geliştirmek için mücadele ediyoruz."