Osmaniye Belediyesi'nin, 2. Toplu Konut Projesi tamamlandı

Osmaniye Belediyesi'nin, 2. Toplu Konut Projesi tamamlandı
Osmaniye Belediyesi'nin, 2. Toplu Konut Projesi tamamlandı
OSMANİYE (AA) - Osmaniye Belediyesi'nin Yeşilyurt Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında, Yaveriye TOKİ bölgesinde 2. Toplu Konut Projesi...

OSMANİYE (AA) - Osmaniye Belediyesi'nin Yeşilyurt Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında, Yaveriye TOKİ bölgesinde 2. Toplu Konut Projesi tamamlandı.

Belediye  Başkanı Kadir Kara, toplu konut yerleşkesi ve örnek dairelerde incelemelerde bulundu.

Belediyeye ait olan 25 dönümlük arazi üzerinde TOKİ ile 10 blok halinde toplam 256 konut yapıldığını belirten Kara, projenin orta ve alt gelir grubuna hitap edeceğini söyledi.

2. Toplu Konut Projesi ve Yeşilyurt TOKİ konutlarından elde edilecek gelirle Yeşilyurt Mahallesi'nin tamamının kentsel dönüşümünün tamamlanacağını ifade eden Kara, "TOKİ ile yaptığımız görüşmeler sonucunda, TOKİ'nin standart projeleri yerine burada farklı bir uygulamaya gittik. 123 ve 106 metrekarelik 2+1 ve 3+1 daireler yapıldı. Binanın her katında üç daire bulunuyor. Binanın eksiklikleri tamamlandıktan sonra TOKİ kabulünü yapacak. Ardından ise satış fiyatları belirlenip TOKİ tarafından satışa çıkartılacak. Zamanı gelince duyuruları halkımıza yapacağız" diye konuştu.

Projeye, "Cebel Kent Konutları" isimini vereceklerini ifade eden Kara, yeni Osmaniye'nin bu alanda kurulacağını kaydetti.